पहिलो दिन नै नेपाललाई पन्ध्र स्वर्ण

सुर्खेत : तेह्रौं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग)मा नेपालले पहिलो दिन १५ स्वर्ण जितेको छ । नेपालले तेक्वान्दो र कराँतेबाट समान ७÷७ स्वर्ण र ट्रायथलनबाट एक गरी १५ स्वर्ण जितेको हो ।

नेपालले कराँतेको काताबाट तीन स्वर्ण जितेको छ । कराँते कातामा व्यक्तिगततर्फ मण्डेकाजी श्रेष्ठले स्वर्ण जिते भने महिला र पुरुष समूह काताबाट पनि नेपालले स्वर्ण जित्न सफल भयो । त्यस्तै, कराँते फाइटतर्फ पनि नेपालले चार स्वर्ण जितेको छ । जसमा ५५ केजी तौल समूह पुरुषमा लक्ष्मण तामाङले स्वर्ण जितेका छन् । ८४ किलोभन्दा माथिको तौल समूहमा विप्लवलाल श्रेष्ठले स्वर्ण हात पारे । महिलातर्फ ५५ केजी तौल समूहमा अनु अधिकारीले स्वर्ण जितिन् भने ४५ केजी तौल समूहमा कुसुम खड्काले स्वर्ण हात पारिन् ।

तेक्वान्दो पुम्से विधाबाट पनि नेपालले ७ स्वर्ण जितेको छ । तेक्वान्दोबाट कमल श्रेष्ठ र सिना मादेन लिम्बु र पार्वती गुरुङ्गले व्यक्तिगत प्रतिस्पर्धामा स्वर्ण जितेका हुन् । त्यस्तै व्यक्तिगततर्फ नै आयशा शाक्यले पुम्से (कला प्रदर्शनी)बाट स्वर्ण हात पारेकी छिन् । आयशाले पुम्सेकै २९ वर्षमाथिकै जोडीमा सञ्जिवकुमार ओझासँग मिलेर अर्को स्वर्ण समेत जितेकी छिन् । पुम्से विधाको महिला १७–२३ वर्ष उमेर समूहमा स्वर्ण जिताउने क्रममा निशा दर्नाल, स्वस्तिका तामाङ र सन्जिला तिमिल्सिना विजयी भए । त्यस्तै २३ वर्षमाथि उमेर समूहमा निता गुरुङ, प्रशंसा क्षेत्री र सुशीला राईले पनि स्वर्ण जितेका छन् । ट्रायथलनको महिलातर्फ पनि नेपालले स्वर्ण जितेको छ । पोखरामा भएको खेलमा सोनी गुरुङले स्वर्ण हात पारेकी हुन् ।

प्रकाशित मितिः   १७ मंसिर २०७६, मंगलवार ११:३२