अमेरिकी राजदूतलाइ ओलीको जवाफ, ‘यो आन्तरिक विषय हो’

नेपालका लागि अमेरिकी राजदूत अलाइना बी टेप्लिजले प्रमुख प्रतिपक्ष दलका नेता एमाले अध्यक्ष केपी ओलीलाई भेटेर संविधान संशोधन प्रस्तावको विरोध गर्नुपर्ने कारणबारे चासो राखेकी छन् । ओलीले यो नेपालको आन्तरिक विषय भएको भन्दै अनावश्यक चासो नदिन ध्यानाकर्षण गराएका छन् ।

सरकारले ल्याएको संविधान संशोधन प्रस्तावको विरोध भइरहेका बेला राजदूत टेप्लिज मंगलबार ओलीलाई भेट्न सिंहदरबारस्थित एमाले संसदीय दलको कार्यालयमा पुगेकी थिइन् । भेटमा राजदूत टेप्लिजले संविधान संशोधन प्रस्तावको विरोधमा संसद अवरुद्ध भइरहेकोतर्फ अध्यक्ष ओलीको ध्यानाकर्षण गराएको भेटपछि एमाले संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङले जानकारी दिए ।

राजदूतले संविधान संशोधन प्रस्तावको विरोध गर्नुको कारणबारे चासो व्यक्त गरेको भेटमा सहभागी एमाले संसदीय दलका उपनेता सुवास नेम्वाङले जानकारी दिए । उनका अनुसार नेपालको समस्या नेपालीहरुले नै मिलेर समाधान गर्न समक्ष रहेकोतर्फ ओलीले राजदूत टेप्लिजलाई सचेत गराएका थिए ।

भेटमा अध्यक्ष ओलीले संविधान संशोधन प्रस्ताव जनता र राष्ट्रको हितविपरित आएकाले विरोध गर्नुपरेको बताएको नेम्वाङले जानकारी दिए ।

संविधान कार्यान्वयनका लागि आफूहरु प्रतिवद्ध रहेको दोहोर्‍याउँदै अध्यक्ष ओलीले संविधान संशोधनको पक्षमा भने जान नसकिने प्रष्टयाएका थिए ।

प्रकाशित मितिः   ५ पुष २०७३, मंगलवार १४:०४